Az Árnyék-én befogadása

Ahogy egyre hosszabbodnak az éjszakák, rövidülnek a nappalok, úgy nyílik egyre jobban a tudatunknak egyelőre sötétben lévő része. Ebben olyan én-foszlányok vannak, amiket még nem tudtunk elfogadni, ezért hárítjuk a velük való kapcsolódást, vagy olyanok, amikre még ránézni, amit még megérezni sem mertük ezidáig, mert túl terhelő lett volna, ezért a tudattalanba toltuk.

A mostani napok nagyon erről szólnak, beköszönnek nyugtalanító álomban, fura meditációban, betükröződnek felkavaró szituációkban, jelentkeznek kellemetlen testi tünetekben ezek az általunk most még megtagadott Árnyék-énjeink.

Continue reading „Az Árnyék-én befogadása”

Meghívó: Az Új Korszak 2.: a női és a férfi minőség egyensúlya egyénben és párban

Szeretettel meghívlak az Új Korszakról szóló soron következő előadásomra, mely segít abban, hogy tudatosan kapcsolódni tudj ehhez az új és most már domináns energiához, és így felemelővé és örömtelivé váljon az elkövetkező időszak Számodra.


● Ha nem voltál az elsőn, akkor is nyugodtan csatlakozhatsz. Kezdőknek és férfiaknak is nyitott!

Continue reading „Meghívó: Az Új Korszak 2.: a női és a férfi minőség egyensúlya egyénben és párban”

Egy nagyon aktuális ősi eposz: a Mahábhárata

A Mahábhárata az ősi, hatalmas tudástárban, az Élet összefüggéseit, tudását feltáró Védákban található. Azt mondják, a világirodalom legterjedelmesebb (110 ezer verses) műve ez az 5 ezer éves eposz, melyet a nagy bölcs, Vjászadéva jegyzett le, állított össze. A szó maga azt jelenti, hogy hatalmas/ nagy (maha) India (Bharata volt az ősi neve az országnak, illetve van ilyen nevű dinasztia, király és persze, istenség is, valószínűleg ő volt legelőször… aztán követte még sok más).

Maharisi Véda Vjásza
Continue reading „Egy nagyon aktuális ősi eposz: a Mahábhárata”

Őszülök… és élvezem!

Olykor találkozom azzal, hogy felvetődik, hogy aki igazán dolgozik magán, hogy önazonos, kiegyensúlyozott stb. legyen, az festheti-e magát, vagy a haját, tetováltathat-e, egyáltalán foglalkozhat-e a külsejével, ez nem jelenti-e azt, hogy „hazudna” magáról… Én úgy érzem, mint mindennél, itt is a háttérben meghúzódó érzések a lényegesek az egyén szempontjából, illetve az is érdekes lehet, hogy ha szemlélik vagyunk, akkor mit vált ki belőlük ez vagy az…

Continue reading „Őszülök… és élvezem!”