Advent második fele
Advent második fele
✵✶✵

A Pipitér Jóga oldalára lépek

Kedves {name}!

Örülök, hogy újra találkozunk így, levélben is, vagy ha új feliratkozó vagy, szeretettel köszöntelek, köszönöm, hogy csatlakoztál a Pipitér kis közösségéhez!
~¤~
A jelen hírlevél félig-meddig próba, mivel sajnos a múltkorit hiába küldtem el 3x is, nem ért el Hozzátok, úgy látom...! A hírlevél összerakását, generálását megtanultam, az első ki is ment, de a másodikat nem sikerült kézbesíteni, pedig elvileg kimentek a levelek...
Most újra nekifutok, hátha sikerül... a korábbi tartalom is benne van némileg, de frissítettem is...!:)
Köszönöm a türelmeteket!

~¤~

Az alábbiakban, az aktuális időszakot megkönnyítendő, szolgálok pár tippel és egy jó kis videóval is, ami nem túl hosszú, így remélhetőleg, heti többször is be tudod, sőt tudjátok (családilag!;):) iktatni.

És ha már családi jóga- ennek apropóján a férfiakról is megemlékeznék! Most volt a Nemzetközi Férfinap, írtam is egy posztot az Új Férfi születése kapcsán... olvasd el, ha van kedved, lejjebb megtalálod. Ebben az évben egyre erősebben éreztem, és mások is mondták, hogy tapasztalják, hogy megmozdulnak a férfiak is a tudatosodás, önfejlesztés terén... saját párkapcsolatomban is így van, hatalmas átalakulást élhettem, élhettünk meg az elmúlt egy évben- és mondhatom, hogy megérte a sok munkát, mert egy csoda, amit azóta megélünk a férjemmel.

A Pipitér férfiak számára is megnyílik
Ebben az aspektusban is eljött a változás ideje: úgy érzem, hogy ideje kinyitni a jógaórákat a férfiak előtt. A Pipitér most már nem csak a "pipik" tere :D lesz kizárólag- bár a női köröket azért megtartjuk továbbra is, persze - hanem szeretném, ha mindkét nem számára az Önvalóval kapcsolódást segítő térré válna... a gyógyulás, öngyógyítás és kiteljesedés terévé válik a Pipitér... a finom, jobb agyféltekés, holisztikus energiát igyekeztünk eddig is behozni, megtapasztalni a különböző foglalkozásokon- és ebben fontos, hogy ne csak mi, nők merítkezzünk meg, és alakuljunk, hanem a férfiak is... ideje van ennek, érzem, többször megjelent ez a meditációimban is... és még a Ji-Kinget (Müller Péter-féle, szuper könyv, aki nem ismeri, annak szívből ajánlom!)  is megkérdeztem, az is azt mondta, hogy az idő szelének nem ellenállni kell, hanem a vitorlát belefordítani. Szóval hajrá, itt az idő tehát, hogy kézen fogva lépkedjünk a dualitásból az egységbe...! Részletesebben a Férfinapi posztban olvashatsz a változásokról, és hamarosan majd írok a blogon tágabb körnek is a Pipitér átalakulásáról...
A lényeg, hogy hozzátok bátran a párotokat, fiatokat a jógaórákra mostantól, amennyiben nyitott rá, hogy kipróbálja.:)

Új videó!
Új videó!
Általános bemelegítés, ízületátmozgatás

A videóhoz lépek

✼ Videópremier: Az ízületek bemelegítése bármilyen mozgás előtt... vagy csak úgy...

Két hete az Immunerősítő videóval jelentkeztem, amit azóta is megtaláltok a  Vimeo és Youtube- oldalamon is.
A mai videóval a közeljövőben feltöltendő, a hét napjaira készült videóimat készítem elő: azok elé, de bármelyik jógavideó előtt ideális kis bemelegítést készítettem Nektek. Mondtátok többen is, hogy ha keresgéltek mások jógavideói között, azért nem szeretitek,  mert nincs bemelegítés, és ezért kellemetlen a gyakorlás - érthető: a napi stressz, és a monoton mozgás/ sok ülés nagyon beköti a testet, és hacsak nem gyakorolsz  rendszeresen és gyakran (heti 3-4x legalább stressz-szinttől függően...), akkor nem fog jólesni a mozgás bemelegítés nélkül- ezért is van, hogy én a hosszú gyakorlásra esküszöm: a mai nyugati ember extrémen terheli magát testileg és lelkileg, ilyen szinten kizsigerelt testtel nagyon odafigyelve szükséges bánni... ezért álltam nehezen neki, és azóta is nagyon sokat morfondírozom a rövid videókról: mert féltelek Titeket, hogy meghúzzátok magatokat, ha ritkán és röviden mozogtok... ugyanakkor tudom, hogy nehéz a mindennapokba beiktatni az 60, de inkább 90 perces jógát, ami tényleg mélyen old testileg és lelkileg is...
Ha többször keveset és heti legalább egyszer hosszabban, 90 percet gyakorolsz, az már jelentősen csökkenti egyrészt a stresszt, másrészt a sérülésveszélyt...
Most ezt a megoldást találtam ki erre,  szeretném segíteni ezzel a kis átmozgatással azokat, akik ritkábban tudnak ászanázni: ezt a kis ízületolajozást, bemelegítést bármilyen videó elé bebiggyesztheted, akár velem jógázol utána, akár másnak a videójára, akár csak ki akarod oldani a stresszt magadból szépen, lágyan... így akkor tényleg építő lesz a gyakorlásod! ;) :)
Aki heti többször (3-4x 20 perc) keveset és legalább 1x hosszabban (min. 60 perc) jógázik, annak nem feltétlenül szükséges bemelegíteni, mert a rendszeres, gyakori jóga rugalmassá tesz- elég csak odafigyelve finoman kezdeni az azonnal ászanákkal kezdő videókat.

Adventi Csend minigyakorlat: kedveskedj Magadnak egy kis töltődéssel
Ha rendszeresen jógázol, vagy bárhogy megnyugszol és magad felé fordítod a figyelmed a külvilág kizárásával, azzal már önmagában is erősíted magad mindenféle aspektusban, lelkileg és testileg is, mert a jelenben, a jelenlét gyakorlásával fokozódik az energiaáramlás, ami többek között javítja a hangulatot, és a véráramlás, sejtek és szervek működésének javulását is hozza magával...
Ha kipróbáltad az előző hírlevélben küldött kis gyakorlatot, ezt akár meg is tapasztalhattad- ahogy azt is, hogy nem könnyű "egyszerűen jelen lenni", tartósan pláne: a gondolatok állandóan megindulnak, elkezdünk agyalni valamin, szervezni, tervezni, aggódni, stb.
A mostani kis tipp segít benne, hogy félretedd a gondolatokat, és élvezhesd a csendet magadban, a jelenben. Az Advent elég mozgalmas szokott lenni- és most ugyan a korlátozások miatt talán kevesebbet mászkálunk, mozgolódunk kint, de belül esetleg ugyanúgy létrejön bennünk a stressz a körülmények nyomására... Igyekezzünk kihasználni a plusz időt arra, hogy erősítsük magunkat tudatosan! Akár az online jógaórákkal (ami férfiaknak és gyerekeknek is jót tesz, szóval bátran vond be őket is), akár a mantrázással (erről lejjebb még írok), akár ezzel a kis gyakorlattal:
hunyd be a szemed, vegyél egy mély lélegzetet, lazítsd el az arcod és a vállad... és csak mondd ki magadban, hogy "csendben vagyok"... maradj ebben a csendes, nyugodt állapotban... és ha beindulnának a gondolatok, képzeld el, hogy, ahogy az autó szélvédőjét az ablaktörlő, letörölöd a gondolatokat a fejedből: így egy mély kilégzéssel söpörd őket félre... és mondd megint magadnak, hogy "csendben vagyok"... ezt az érzést, ami ilyenkor kiárad benned, ezt terjeszd ki... érezd, hogy ahogy kiterjed Benned, kiszorítja a gondolatokat, és csak a csend és a nyugalom tölt ki... Ha már nem tudod fenntartani, újra végezd el a fenti "törlést" és mondd magadnak, hogy "csendben vagyok"... :) Minél többször gyakorlod, annál könnyebben kerülsz a csendes, nyugodt állapotba, és egyre tovább fogod tudni fenntartani. Érdemes akár csak 1-1 percre, amíg várakozol a pirosnál vagy bárhol... az adventben szeretgesd meg magad ezzel a kis gyakorlattal: amikor üresjáratod lenne, akkor próbáld ki, hogy nem nyúlsz a telefonod után, hanem töltődsz egy kicsit Önmagaddal.

  Az időszakhoz kapcsolódó tavalyi blogbejegyzések, amiket ajánlok figyelmedbe:

   Az ősz az összegzés időszaka: a posztban olvashatsz róla, hogy miért is fontos ez, miért tesz jót, mennyire segít az elengedésben, továbblépésben... És ha már elengedés: mit is jelent ez, lehetséges-e...

  ✼Az advent, kevésbé ismertebb nevén a kisböjt

  ✼És egy ötlet a böjtre: étkezésbeli böjthöz úgyis hideg van: helyette esetleg egy kis e-böjt...?

✼ Már 5 csakrát áttisztítottunk...

A Téli napfordulóra való 40 napos felkészülésünk nagyban zajlik,  már az 5., Torokcsakra tisztításában vagyunk benne, hogy a tiszta kommunikációnkat csiszoljuk... ha most jött meg a kedved csatlakozni, akkor csak bátran, bármi kis gyakorlás több, mint a semmi- és amúgy pedig nem muszáj ebben a 40 napban, bármikor végezhetőek ezek a mantrák, amiket feltettem videóban- a posztokat is megtalálod a blogon, amelyekben részletezem, melyik erőközponthoz milyen tudati területek/ hozzáállás kapcsolódik... segíti az önismeretet is, ha végiggondolod azokat a kérdéseket, amiket a posztokban írok. A mantrák energetikailag hatnak, azaz közvetlenül a tudatunkban, energiarendszerünkben indulnak el változások a recitálásuk/ éneklésük hatására- érdemes végezni.
Többen írtatok vagy mondtátok, hogy milyen nagy élményeitek voltak- nagyon örülök neki!! és annak is, ha megosztjátok velem, írjátok meg, ha van kedvetek akár e-mailben, akár kommentben a blogon vagy a Facebookon!

Akkor... jó gyakorlást és örömteli készülődést a (Bennünk élő) Fény születésére!
Namaste
Bori

Ötödik mantránk és a Torokcsakra
A 40 napos felkészülésünknek a második felében járunk, ez azt jelenti, hogy a felső csakrákat tisztítjuk immár. A korábbi leírásokat és mantrákat megtalálod a “csakra” vagy “mantra” címkére rákeresve- és…

Olvass tovább...
Szívszútra
A Szívcsakra és a felsőbb tudati szintek megnyílásához az egón, racionalitáson, akaraton túl szükséges jutni… élni, beengedni a mindent és a semmit, eggyé válni feszültség nélkül a formával és az…

Olvass tovább...
Te mit gyarapítasz?
Ez a gyönyörű írás épp aktuális, nem csak advent és a Szívcsakra témája miatt, hanem amiatt is, amit 2020 tanít nekünk: döntsd el, merre mész: mert fel is út és…

Olvass tovább...
Negyedik mantránk és a Szívcsakra
A mai nappal, advent első vasárnapjával elérkeztünk a szívcsakrához a Téli napfordulóra való felkészülésünk során! (Ráadásul még Telihold is van…) Ha most kapcsolódsz be, csak bátran: végigmegyünk az energiaközpontjainkon, és…

Olvass tovább...
Erőszakmentes étkezés??
Most, a 3. csakra mantrázásánál, az emésztés, táplálkozás, és hát igen, az ego kapcsán is érdemes elővenni ezt, a – jógás és spirituális körökben legalább is sokszor – parázs vitára…

Olvass tovább...
Immunerősítő és tüdőtisztító videó a harmonikus adventért
A Vimeo és a Youtube– csatornámra is feltöltöttem egy ingyenes, kb. 30 perces immunerősítő és tüdőtisztító jógagyakorlást, amit azért készítettem, hogy támogathasd ezáltal is a lelki stabilitásod, fokozd a testi…

Olvass tovább...
Facebook Youtube Vimeo
Leiratkozás    |    Online nézet
Életműves Egyesület
8693 Kisberény, Petőfi u. 52.
©2017-2020. Bartis Borbála. Minden jog fenntartva.